جذابیت قد پسران

 

قد پسران جذاب ، تحقیقاتی که  بر روی اولویت های قد از لحاظ جنسیتی مردان و زنان انجام شده بیانگر جذابیت قد پسران بوده است. استراتژی این است که زنان مردان قد بلند را دوست دارند، یعنی مردانی که حداقل بلندتر از خودشان هستند را دوست دارند و مردان از زنانی که قد آنها نسبت به قد خوشان کمتر می باشد را می پسندند. نتایج نشان می دهد مردان در انعکاس بلندی قد و یا کوتاهی قد طرف مقابل خود انعطاف پذیری بیشتری دارند. جالب است که توجه داشته باشیم که نتایج این مطالعه نشان داده است که با افزایش سن خانم ها، تمایل آن ها به بلندی یا کوتاهی قد مردان کاهش می یابد.

 

اولویت‌های قد پسران برای دختران

میانگین متوسط قد یک زن برای مردان ۴ سانتیمتر بود و که محدوده ایده آل کلی ۱۳٫۵ سانتی متر کوتاه تر و ۴ سانتی متر بلند تر ارزیابی شده است. متوسط قد برای زنان ۲۰ سانتی متر بلند تر بود، با محدوده ایده آل کلی ۱۳٫۵ سانتی متر بلندتر تا ۲۶٫۵ سانتی متر بلندتر تعیین شده است در ادامه به بررسی انواع قد ها برای دختران خواهیم پرداخت.

 

اهمیت قد پسران برای دختران

ازدواج دختر و پسری که دختر وزن بیشتر و قد بلندتری دارد، معمول نیست و دختران معمولا می خواهند پسران با قد و وزن و جثه بزرگتر از خودشان را انتخاب کنند و در مقابل پسران همگی مایل نیستند با دخترانی ازدواج کنند که از لحاظ قد و هیکل  از آن ها بزرگتر هستند. با توجه به تحقیقات در مورد قد پسران و  انتخاب مردم برای اولویت ازدواج آنها، مردان نسبت به انتخاب های خود نسبت به زنان انعطاف بیشتری نشان می دهند، به این معنی که مردان مایل هستند که برخی از انتخاب های دختران قد بلند تر از خودشان را برگزینند، اما دختران جوان هیچ تمایلی برای انجام این کار ندارند.

با توجه به تحقیقات مشابه در رابطه با قد پسران، زمانی که سن دختران افزایش می یابد، آن ها انعطاف بیشتری نسبت به گزینه های خود دارند. اگر مسائل آشکار ظاهری که بیش از حد اهمیت دارند و دختر و پسر، از لحاظ خلق و خو، قد و هیکل، باید متناسب هم باشند را کنار بگذاریم. قد بلندتر و بزرگتر خانم می تواند مشکلات جدی زناشویی را ایجاد کند. اما به طور کلی، انتخاب سلیقه ای است و تا حد بسیاری به خود فرد برمیگردد، انتخاب این شخص ایستادن پای آن به خود فرد مربوط است. بنابراین، برای جلوگیری از هر گونه مشکل، شما می توانید به دقت انتخاب کنید و همچنین با افراد با تجربه و آگاه در انتخاب خود مشورت کنید تا زندگی خوبی داشته باشید. برای این کار می توانید از خدمات سایت زندگی ما استفاده نمائید.

 

اثرات روانی قد پسران

این رابطه روانشناختی (قد) و مادی در زندگی مردان و زنان اثرات خوبی دارد. به عنوان مثال، فردی که می خواهد با یک کودک صحبت کند. آنها باید قدشان را پایین بیاورند تا بتوانند با او صحبت کنند و با آن بازی کنند تا بتوانند ارتباط دوستانه بین خود و آن ایجاد کنند. این مسئله قد پسران در زندگی زناشویی نیز ثابت است. از آنجا که مردان دارای غرور مردانه هستند. این غرور در مسیر عشق ورزیدن و عشق به زندگی خود مزاحم است و از سوی دیگر، زندگی بین شوهر و همسر باید عاشقانه و مهربان باشد و هنگامی که فرد کوتاه تر است. مرد مجبور می باشد که به دلیل اینکه صحبتی را بشنود  به خود اجازه دهد تا به درجه ای هم سطح او برسد و این به سلامت ارتباطات زناشویی منجر می شود.

 

اهمیت قد پسران در ازدواج

اگر تفاوت بین قد مردان و زنان را در نظر بگیرید. مردان بلندتر احتمال دارد با قد خود نسبت به جنس مخالف تضاد آن را مایل باشند. به طور متوسط دختران ترجیح می دهند:

فردی که در کنار آن ها قرار دارد ۸ تا ۱۴ سانتیمتر بلندتر از خودشان باشد.

مردان ترجیح می دهند که زنان ۴ تا ۵ سانتیمتر کوتاه تر از آن ها باشند.

در نتیجه، این دامنه قابل قبول برای مردان ۵ سانتیمتر است.

این ۵ سانتی متر برای بلند تر بودن قد پسران نسبت به دختران قابل قبول است.

مردان جذاب بلند هستند، بنابراین، مردان بلندتر برای زنان جذابترند.

اولویت قابل قبول برای زنان کمی بالاتر از طبقه متوسط است.

از نقطه نظر تکاملی نیز، این منطقی به نظر می رسد. بهتر است یک مرد بلندتر از همسرش باشد.

 

آنالیز موضوع 

به طور کلی اکثر خانمها به دنبال آقایانی هستند که چند سانتیمتر از آنها بلند باشد برای وارد شدن به یک رابطه رمانتیک مردان و زنان تمایل دارند تا خودشان را با افرادی که هم قد و اندازه آنها هستند درگیر کنند با این حال در میان زوج های متاهل زنان معمولاً چند سانت از همسرشان کوتاه هستند.

از جمله نکات جالبی که در این زمینه وجود دارد از آن صحبت می‌شود این است که مردان قد بلند روحیه شاد تری دارند و در رقابت ها بیشتر پیروز می‌شوند آنها به دلیل داشتن قدرت رهبری در حقیقت برای پیروزی در رقابت ها بیشتر تلاش می کنند دارای عزت نفس بیشتری هستند شادترند و نسبت به سایر مردان احساس حسادت کمتری دارند.

به طور کلی افراد دارای قد بلندتر افرادی هستند که می‌شود روی آنها بیشتر حساب باز کرد برای مثال اگر بحثی در جایی در میان باشد مرد های بلند قدر بهتر می توانند موضوع را به نفع خانواده خودشان تمام کنند و همچنین تغییر و تحولی تدریجی ایجاد کنند.

چند نکته نیز به این موضوع را دارد مردان بلند قدتر قوی تر به نظر می آیند چراکه قدما با وزن تناسبی نزدیک دارد و هر چقدر بلندتر باشد وزن نیز بیشتر خواهد شد بر همین طریق حجم بدن نیز افزایش خواهد یافت از این رو افرادی که قد بلندتری دارند می‌توانند افراد قوی تری باشند.

در مورد دوم افراد دارای قد بلندتر بیشتر مورد احترام واقع می شوند به طور ناخودآگاه باعث می شود که مردان قد بلند تر احساس بهتری داشته باشند و ویژگی برتری نسبت به بقیه افراد در آنها شکل بگیرد.

نکته بعدی که از همه مهمتر است از نظر علمی علت و معلولی برای آن وجود ندارد و از لحاظ تجربه این ایده در افراد شکل گرفته است نوع نگرش این افراد به مسائل مختلف است بعضی افراد معتقدند کنش های اجتماعی و توضیح و تفسیر انسان وحشی امروزی در پس مجموعه ویژه‌ای از مزیت‌های جفت گیری قرار می گیرد که در افراد قدبلند وجود دارد.

می توانیم بگوییم خانم ها در کنار آقایان قد بلند احساس آرامش کرده و همچنین احساس امنیت بهتر و بیشتر در آنها شکل گرفته است به همین دلیل است که خانم‌ها بیشتر به دنبال آقایان هستند که قد بلندی دارند.

 

 

روانشناسی یک علم گسترده و وسیع می باشد که با بهره گیری از روانشناسان مجرب می توانید مشکلات خانوادگی خود را حل کنید . مشاوران ما در کلینیک مشکلات نوجوانی آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *