قد بلند یا قد کوتاه؟

بسیاری از افراد در جوامع مختلف نسبت به هم نوعان خود کوتاه قد‌تر هستند و این مسأله می‌تواند مشکلاتی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مسائل تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس است. البته که سلامتی مهم‌ترین فاکتور در زندگی می‌باشد اما در همه فرهنگ‌ها افراد بلند قد جذاب‌تر به نظر می‌رسند. از این رو بسیاری از انسان‌ها همواره در تلاش هستند تا از روش‌های مختلفی به رشد قدی خود کمک کنند. این امر در اثر عوامل مختلفی به وجود آمده است و با شناخت این عوامل می‌توانید راحت‌تر به نتیجه برسید و راه مناسب‌تری برای افزایش قد خودتان پیدا کنید و این مقوله را حل کرد.

سوالات مهم در مورد افزایش قد

چند سؤال مهم که ذهن نوجوانان را درگیر کرده است:

 1. آیا در دوره پس از سن بلوغ، قد من رشد خواهد کرد؟
 2. قد من بیش از حد کوتاه است، آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟
 3. رژیم غذایی تا چه حدی روی افزایش قد و یا متابولیسم رشد تأثیر می‌گذارد؟
 4. پدر و مادر من قد کوتاهی دارند، آیا من هم محکوم به کوتاهی قد هستم؟
 5. آیا روش جراحی یا آمپول افزایش قد برای بلندتر کردن قد وجود دارد؟
 6. آیا امکان درمان کوتاهی قد در کودکان وجود دارد؟
 7. آیا درمان کوتاهی قد در دختران و پسران، خانم‌ها و آقایان متفاوت است؟
 8. روش‌ های درمان کوتاهی قد در آینده چه عوارضی برای ما به همراه خواهند داشت؟

ارتباط مشکلات جسمانی با کوتاهی قد

البته که مشکلات جسمانی شامل کمبودهای بدن، نقص در عملکرد سیستم جذب روده و همین‌طور عدم دریافت به‌ موقع و کمبود ویتامین‌ها، مواد معدنی و همین‌ طور مکمل‌ های غذایی است. تصور کنید که روده بزرگ شما که وظیفه جذب املاح، مواد معدنی و ویتامین‌ ها را ندارد، نمی‌تواند به رشد و حتی افزایش وزن شما کمکی کند و در نتیجه از طرفی اگر دچار کمبود شوید حتی با استفاده از مواد غذایی مقوی، سبزیجات و غلاتی که پزشکان به شما پیشنهاد می‌کنند نیز نمی‌توانید روند درمان را به‌ خوبی طی کنید.

چه عواملی در رشد قد

فاکتور‌های زیادی می‌توانند در تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس مهم باشند. از آن جایی که میزان تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس بسیار بالا است، بهتر است که با این عوامل آشنا شویم. البته که رشد قدی بیش‌تر در سنین کودکی و نوجوانی اتفاق می‌افتد و پس از آن دیگر فرد رشد قدی چشم‌گیری نخواهد داشت. از این رو بهتر است که به دنبال عوامل موثر بر رشد قدی در این سنین باشیم. مهم‌ترین نمونه از عوامل افزایش رشد قدی عبارتند از:

 • تغذیه سالم و مناسب
 • فعالیت بدنی مناسب
 • تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس با ورزش برای افزایش قد
 • انجام حرکات کششی خاص
 • سلامتی فرد در دوران جنینی
 • عدم مصرف دارو‌های مضر در دوران بارداری و شیردهی
 • عوامل ژنتیکی و تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس

کوتاهی قد و عدم اعتماد به نفس 

قطعاً تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس یک امر حتمی و واضح می‌باشد. افرادی که قد بلند‌تری دارند، خوش استایل‌تر به نظر می‌رسند و جذاب‌تر هستند. همین امر سبب می‌شود تا اعتماد به نفس آن‌ها افزایش یابد. اما کوتاهی قد در افراد نیز نشانه بی‌ارزش بودن و یا عدم زیبایی آن‌ها نمی‌باشد. چه بسا بسیاری از افراد کوتاه قد بسیار زیبا، خوش اندام و با هوش هستند و همین امر سبب می‌شود تا در جامعه از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند.امروزه علم پزشکی موفق به دستاورد‌هایی در این رابطه شده است و افراد به کمک این روش‌ها می‌توانند به افزایش قد خود کمک کنند. معمولاً احتمال افزایش قد در سنین بزرگسالی بسیار کم می‌باشد اما شما با استفاده از پکیج قد پلاس می‌توانید افزایش قد را تجربه کنید. تنها کافیست که این مسأله را باور داشته باشید و از نظر ذهنی کاملاً آماده باشید تا با تمرین و صبوری بتوانید به نتیجه مطلوبی دست یابید.

تاثیر قد بلند در جامعه

در جامعه ما تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس بسیار زیاد می‌باشد و افراد قد بلند‌تر بیش‌تر مورد توجه و احترام قرار می‌گیرند. همین مسأله سبب می‌شود تا این افراد بیش‌تر دیده شوند و در نهایت نیز اعتماد به نفس بالاتری داشته باشند. این مسأله از دوران کودکی در میزان اعتماد به نفس و موفقیت افراد مؤثر است و کودکان قد بلند‌تر بیش‌تر در جامعه جلب توجه می‌کنند.فاکتور قد بلندی برای آقایان و تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس آنها بیش‌تر اهمیت دارد و مردن قد بلند از جذابیت خاصی برخوردار هستند و همین امر سبب می‌شود تا از این طریق نظر افراد مختلف جامعه به سمت آن‌ها جلب شود. همین موضوع می‌تواند به موفقیت هر چه بیش‌تر این افراد کمک کند.

بررسی میزان اعتماد به نفس 

اگر بخواهیم، میزان تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس را مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که بین افزایش قد و میزان اعتماد به نفس رابطه مستقیمی برقرار است. افرادی که قد بلندتری دارند، بسیار خوش اندام‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسند. همین امر سبب می‌شود تا حس بهتری نسبت به خود داشته باشند. علاوه بر آن دیگران نیز نسبت به این افراد حس بهتری دارند و معمولاً به سمت آن‌ها جذب می‌شوند از این رو اعتماد به نفس این افراد نسبت به سایرین بیش‌تر می‌باشد. با افزایش اعتماد به نفس حضور در جامعه برای فرد راحت‌تر می‌شود و در نتیجه به فرد موفق‌تری در زندگی اجتماعی تبدیل می‌شود. در بسیاری از مواقع افرادی با قد بلند‌تر نسبت به فرد کوتاه‌تر اما در عین حال باهوش‌تر، انسان‌های موفق‌تری در حیطه شغلی و زندگی اجتماعی هستند.

تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس

همان طور که می‌دانید میزان تأثیر قد در اعتماد به‌ نفس بسیار زیاد است و افراد رابطه مستقیمی بین این دو فاکتور وجود دارد. افرادی که قد بلند‌تری دارند، انسان‌های با اعتماد به نفس هستند و از نظر روجی نیز بسیار قوی می‌باشند. جامعه نیز این افراد را بیش‌تر می‌پذیرد و همین امر سبب می‌شود تا این انسان‌ها در زندگی اجتماعی و زناشویی خود افراد موفق‌تری باشند.

 

 

 

روانشناسی یک علم گسترده و وسیع می باشد که با بهره گیری از روانشناسان مجرب می توانید مشکلات خانوادگی خود را حل کنید . مشاوران ما در کلینیک مشکلات نوجوانی آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *